شرایط و قوانین خرید محصولات و استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی هپی پر

قوانین کلی

 مفهوم کاربر و مشتری

محصولات فروشگاه اینترنتی هپی پر و قوانین فروش کالا

سیاست های حریم خصوصی

 ثبت، پردازش و ارسال سفارشات

خسارت در هنگام حمل و نقل

 ارتباطات الکترونیک

با عرض سلام و آرزوی سلامتی برای کاربران و هم وطنان عزیز. از کاربران محترم فروشگاه اینترنتی هپی پر تقاضا می‌شود قوانین و رویه‌های ذکر شده در این قسمت را با دقت مطالعه نمایند.

قوانین کلی:

ورود، ثبت نام، استفاده از پروفایل شخصی، خرید محصول و استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی هپی پر، به معنای آگاه بودن از شرایط و قوانین آن می باشد. تمامی تغییرات در قوانین فروش و ارائه خدمات، در صفحه مربوط به شرایط و قوانین به روز رسانی می شود و خرید و دریافت خدمات مستمر از هپی پر به منزله آگاه بودن کاربر از این تغییرات و جایگزینی با کلیه توافقات قبلی می باشد.

توجه: خرید و دریافت خدمات از فروشگاه اینترنتی هپی پر به معنای پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فروشگاه از سوی کاربر است.

توجه: موارد ذکر شده در قسمت پاسخ به سوالات شما از قوانین فروشگاه اینترنتی هپی پر استخراج شده و به عنوان شرایط و قوانین قابل استناد می باشند.

 مفهوم کاربر و مشتری:

کاربر به فردی گفته می شود که در هپی پر ثبت‌نام کرده و اطلاعات کاربری خود را تکمیل نموده باشد.

مشتری به فردی گفته می‌شود که علاوه بر ثبت نام و تکمیل اطلاعات کاربری اقدام به خرید و دریافت خدمات از هپی پر نموده باشد.

محصولات فروشگاه اینترنتی هپی پر و قوانین فروش کالا:

فعالیت فروشگاه اینترنتی هپی پر در زمینه فروش محصولات چوبی، دستگاه های صنایع چوب، ابزار و یراق صنعت چوب، صنایع مکمل و وابسته به چوب و ارائه خدمات به تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصولات چوبی است.

محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی هپی پر شامل سه دسته کلی دکوراتیو چوبی، دستگاه‌های صنعت چوب و ابزار و یراق مورد استفاده در صنایع چوب می باشد. فروش هر دست از این محصولات شرایط و قوانین خاص خود را دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

دسته اول: محصولات چوبی

محصولات چوبی شامل اقلامی نظیر مبلمان، سرویس خواب، سرویس ناهار خوری، کمد، بوفه، دراور ، جاکفشی، میز عسلی و جلو مبلی و سایر دکوراتیو چوبی می باشد. این محصولات به دو صورت توسط فروشگاه اینترنتی هپی پر تهیه شده و به مشتریان عزیز عرضه می گردد.

۱ . خرید اجناس و محصولات از واردکنندگان و تولیدکنندگان مجاز و معتبر و ارائه به مشتریان: در این حالت  هپی پر محصولات را از وارد کنندگان مجاز قانونی و تولیدکنندگان داخلی خریداری نموده و بعد از قیمت گذاری به مشتریان خود عرضه می نماید. در این دسته از محصولات مسئولیت مربوط به کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش بر عهده هپی پر می باشد. محصولاتی از این دست در صفحه معرفی محصول مورد نظر در سایت با درج عبارت تضمین توسط هپی پر مشخص می‌شوند.

۲ . بازاریابی و فروش برای تولیدکنندگان محصولات چوبی:در این حالت هپی پر با عقد قرارداد با تولیدکنندگان محصولات چوبی، برای محصولات این تولیدکنندگان عمل بازاریابی و فروش را انجام می‌دهد. در این حالت مسئولیت های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش بر عهده تولید کنندگان محصول می باشد.

دسته دوم: دستگاه های صنعت چوب

سیاست هپی پر در فروش دستگاه های صنایع چوب، حمایت از تولیدکنندگان داخلی این دستگاه ها می باشد. هپی پر همواره در تلاش است تا تمامی دستگاه صنایع چوب تولید داخل را گردآوری کند. آن دسته از دستگاه‌هایی که در داخل تولید نمی‌شوند از واردکنندگان معتبر و قانونی تهیه می شوند.

هپی پر به تولید کنندگان محصولات چوبی که مشتریان دستگاه‌های صنایع چوب هستند، مشاوره رایگان ارائه می دهد تا بتواند دستگاه مناسب برای تولیدی خود را تهیه نمایند. بعد از ارائه مشاوره توسط کارشناسان هپی پر، خریدار برای ثبت سفارش و خرید دستگاه باید شرایط زیر را مورد توجه قرار دهد.

ثبت سفارش و عقد قرارداد در دستگاه به معنی قبول و پذیرش شرایط زیر توسط خریدار است:

۱ . هپی پر بعد از ارائه مشاوره، ثبت سفارش و عقد قرارداد با خریدار دستگاه، وظیفه خود را انجام داده و رعایت مفاد قرارداد بر عهده طرفین قرارداد (خریدار به عنوان کارفرما و سازنده به عنوان پیمانکار ) می باشد و هپی پر هیچ گونه مسئولیتی در قبال نقض مفاد قرارداد توسط طرفین نامبرده ندارد.

۲ . تضمین کیفیت و ارائه خدمات پس از فروش بر عهده سازنده دستگاه می باشد و هپی پر به هیچ گونه مسئولیت و تعهدی در قبال موارد ذکر شده ندارد.

۳ . هپی پر هیچ مسئولیتی در قبال دیرکرد تحویل دستگاه توسط سازنده به خریدار را ندارد.

۴ . پرداخت کامل و تسویه مبلغ قرارداد بر عهده خریدار دستگاه می باشد و هپی پر هیچ گونه مسئولیتی در قبال مورد ذکر شده ندارد.

۵ . هپی پر تنها وظیفه ارائه مشاوره کاربردی و مفید به خریداران دستگاه، با توجه به نیازها و کاربرد های مورد نظر آنها و معرفی دستگاه مناسب با نیاز خریدار، ثبت سفارش و عقد قرارداد بین طرفین را دارد و در قبال دعوی قانونی احتمالی بین تولید کننده دستگاه و خریدار هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

دسته سوم: ابزار و یراق صنایع چوب

ابزار و یراق صنایع چوب شامل مواردی چون انواع اره ها، ابزار دستگاه های سی ان سی، انواع رنده، چسب چوب، پیچ و مهره، رنگ و سایر ابزار مور نیاز صنعت چوب می باشد. که به دو صورت توسط هپی پر تهیه شده و به مصرف‌کنندگان این اقلام عرضه می گردد.

۱ . خرید ابزار نامبرده از واردکنندگان معتبر و قانونی و ارائه به مصرف کنندگان. در این صورت مسئولیت های مربوط به کیفیت، قیمت و اصالت کالا بر عهده هپی پر می باشد. محصولاتی از این دست در صفحه معرفی محصول مورد نظر در سایت با درج عبارت تضمین توسط هپی پر مشخص می‌شوند.

۲ . بازاریابی و فروش برای تولیدکنندگان برندهای مطرح و واردکنندگان قانونی ابزار و یراق صنعت چوب. در این موارد مسئولیت مربوط به کیفیت، قیمت، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش بر عهده تولید کنندگان برندها و واردکنندگان محصولات مورد نظر می‌باشد.

سیاست های حریم خصوصی:

سیاست های کلی حریم خصوصی در صفحه مربوط به آن به طور کامل ذکر شده است. مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به آن به طور کامل سیاست‌ های حریم خصوصی هپی پر را مطالعه نمایند. هپی پر متعهد می‌شود در حد توان خود از حریم شخصی کاربران و مشتریان خود دفاع کنند و بر امنیت و تکنولوژی های مورد نیاز خود بیفزاید. کاربران با استفاده از محصولات و خدمات هپی پر، رضایت خود را از سیاست‌های حریم خصوصی قبول و تایید می نمایند.

تنها مرجع رسمی و مورد تایید ارتباط هپی پر با کاربران، آدرس سایت www.happyper.com و راه‌های ارتباطی ذکر شده در بخش ارتباط با ما در این آدرس می باشد. هپی پر هیچگونه وبلاگ و یا راه ارتباطی دیگری به جز راه های ارتباطی ذکر شده در قسمت ارتباط با ما ندارد.

 ثبت، پردازش و ارسال سفارشات:

۱ . در هنگام ثبت سفارش در فرم سفارش، از مشتری درخواست می شود که یکی از روش های پرداخت پرداخت در محل و یا پرداخت نقدی را انتخاب نماید.

۱-۱ . شرایط و روند پرداخت در محل:

مشتریان هپی پر در هنگام ثبت سفارش و تکمیل فرایند خرید محصول مورد نظر خود می تواند با انتخاب گزینه پرداخت در محل، هزینه محصول خریداری شده خود را در محل تحویل سفارش پرداخت نمایند. شرایط پرداخت در محل به شرح زیر است:

  • سقف قیمت محصولات قابل خرید به صورت پرداخت در محل، سه میلیون تومان است.
  • محصولاتی که توسط باربری و پست ارسال می گردند امکان پرداخت در محل را ندارند.
  • زمانی که سفارش مشتری جزو اقلام سنگین و حجیم باشد، امکان پرداخت در محل وجود ندارد (به دلیل ارسال توسط باربری).
  • بعد از ثبت سفارش به صورت پرداخت در محل مسئولین پشتیبانی و فروش از هپی پر با مشتریان تماس می‌گیرند و از مشتری درخواست می‌نماید به منظور ثبت نهایی سفارش و شروع روند ارسال سفارش، مبلغ ۳۰ درصد از کل سفارش را به صورت نقدی از طریق درگاه های موجود در سایت و یا روش انتقال کارت به کارت پرداخت نمایند.

۲-۱ . روند پرداخت نقدی:

در این روش مشتری هنگام تکمیل فرایند خرید خود، گزینه پرداخت نقدی را انتخاب نموده و کل هزینه محصول مورد نظر خود را از طریق درگاه های پرداخت می پردازد. بعد از پرداخت نقدی هزینه محصول، سفارش به صورت خودکار ثبت نهایی شده و روند ارسال محصول آغاز می گردد.

 

۲ . بعد از تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب یکی از روش های پرداخت، ثبت نهایی سفارش انجام می شود و روند ارسال سفارش شروع می گردد.

۳ . زمان تحویل سفارش در صفحه فروش محصول ذکر شده است. هپی پر تمام تلاش خود را می نماید تا در زمان معین شده سفارش مشتری را به وی تحویل نماید.

۴ . روز کاری به معنای شنبه تا پنجشنبه بجز روزهای تعطیل است. چنانچه سفارش در روزهای تعطیل ثبت شود، سفارش از اولین روز کاری بعد از روز تعطیل توسط هپی پر پیگیری می شود.

۵ . بعد از ثبت سفارش توسط مشتریان یک پیامک ثبت سفارش و یک پیش فاکتور به ایمیل مشتری ارسال می گردد.

۶ . بعد از ثبت سفارش و ارسال پیش فاکتور امکان تغییر مشخصات فاکتور وجود ندارد و در صورت نیاز باید با هماهنگی با پشتیبانی هپی پر، سفارش قبلی لغو شده و سفارش جدیدی انجام گردد.

۷ . اطلاعات ثبت شده در فرم ثبت سفارش باید با اطلاعات مندرج در کارت شناسایی مشتری تطابق کامل داشته باشد. در غیر این صورت هپی پر قادر به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود.

۸ . مشتریان می‌توان آدرس و مشخصات فرد دیگری را برای ارسال سفارش خود، در هنگام ثبت سفارش وارد کنند که تنها برای همان سفارش از این آدرس استفاده خواهد شد.

۹ . در صورتی که مشتری سفارش خود را ثبت نمایید و کالای سفارش داده شده در انبار هپی پر موجود نباشد و یا دیگر توسط تامین کنندگان تولید نشود، حق لغو سفارش برای هپی پر محفوظ است.

۱۰ . در صورت به روز نبودن قیمت کالای مورد سفارش مشتری و افزایش قیمت آن، حق لغو سفارش برای هپی پر محفوظ است.

۱۱ . بعد از لغو سفارش به هر دلیلی، هپی پر متعهد می شود که مبلغ پرداختی توسط مشتری به منظور ثبت سفارش را طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت به حساب مشتری بازگرداند.

۱۲ . برای بازگشت وجه به حساب مشتری، مبلغ به همان شماره حسابی که پرداخت از آن صورت گرفته  عودت داده خواهد شد.

 خسارت در هنگام حمل و نقل:

هپی پر همواره نهایت تلاش و دقت خود را به کار می گیرد تا سفارشات مشتریان بدون آسیب و خسارت به آنها تحویل گردد. بعد از بسته بندی ایمن کالا و تحویل بسته سفارش به شرکت‌های حمل و نقل معتبر و دریافت اعلان بارنامه، هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل برعهده شرکت حمل و نقل می باشد.

آسیب های حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت پس از تحویل سفارش به بخش خدمات پس از فروش هپی پر اعلام شود و کالاهای آسیب دیده همراه با فاکتور و صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات به آدرسی که در بخش خدمات پس از فروش به مشتری اعلام می شود ارسال گردد.

 ارتباطات الکترونیک:

راه های ارتباط الکترونیک با هپی پر در قسمت ارتباط با ما سایت ذکر شده است. راه‌های ارتباطی معرفی شده در سایت به عنوان تنها راه های ارتباطی معتبر شناخته می‌شود. هنگامی که مشتری برای ارتباط با پشتیبانی یک ایمیل ارسال می کنند، از طریق همان آدرس ایمیل  پاسخ وی ارسال می گردد. مشتریان و کاربران گرامی می توانید از طریق سامانه پیامکی به شماره ۱۰۰۰۳۳۳۳۶۱۷۴ درخواست های پشتیبانی خود را ارسال کنند. مشتریان گرامی می‌توانند شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود را در زمینه ارائه خدمات به مشتریانT از طریق آدرس info@happyper.com به ما ارسال نمایند.

با تشکر از انتخاب شما و آرزوی داشتن خرید خوب و رضایت بخش برای مشتریان عزیز هپی پر.