ما در این مقاله قصد داریم انواع میز عسلی و جلو مبلی و همچنین دسته بندی آنها به همراه مصالحی که در ساخت هر کدام از  آنها بکار می رود را به شما مشتریان عزیز معرفی کنیم.

میز عسلی و جلو مبلی چگونه به دکوراسیون منزل ما اضافه شد:

میز عسلی و جلو مبلی از گذشته های بسیار دور مورد استفاده ما بوده البته با نام ها و اشکال متفاوت نسبت به آنچه امروز در پذیرایی منزلمان مشاهده می کنیم. در گذشته های دور میز عسلی ها را در کنار تخت پادشاهان و جلوی سکوی مقامات کشوری و لشکری، در مراسم ها و ضیافت ها قرار می دادند. استفاده دیگری که در آن زمان از آنها می شد، به عنوان میز تحریر بود که نویسندگان، استادان، حسابرسان حکومتی و تجار بزرگ به منظور تحریرات خود این میزها را مورد استفاده قرار می دادند. البته هم اکنون نیز در کشورهای زیادی چنین استفاده هایی از میز عسلی می شود.

شکل استفاده امروزی از میز عسلی و جلو مبلی:

از زمانی که پای مبلمان خانگی به منازل ما باز شد، استفاده از میز عسلی و جلو مبلی شکلی دیگر گرفت و بسیار گسترده تر از گذشته شد. دلیل این افزایش کاربری از این میزها این است که امروزه در اکثر منازل از مبلمان خانگی استفاده می شود و مبلمان خانگی و میز عسلی و جلو مبلی مکمل هم هستند و لازم و ملزوم هم می باشند. البته عسلی ها کاربردهای دیگری نیز دارند؛ مثلا برای قرار دادن گلدان های قیمتی و یا اشیاء زینتی بر روی آنها در دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

میز عسلی و جلو مبلی هایی که به منظور تکمیل مبلمان خانگی مورد استفاده قرار می گیرند، باید هم از نظر طرح و ساخت و همچنین رنگ آمیزی با مبلمان و سایر اجزاء دکوراسیون منزل ما هماهنگ باشند تا محیط منزل ما زیبا و دلپذیر شود. البته امروزه استفاده از دکوراسیون ناهمگون نیز در منازل و دفاتر کار رواج فراوانی یافته است. ایدئولوژی این مدل دکوراسیون این است که هر شیئی به تنهایی دارای زیبایی منحصر به فرد خود می باشد که میز عسلی و جلو مبلی هم از این قاعده مستثنا نیست. به همین دلیل ممکن است که مثلا مبلمان به رنگ سفید باشد ولی عسلی و جلو مبلی آنها با رنگ مشکی و یا هر رنگ بندی دیگری باشند.

انواع میز عسلی و جلو مبلی:

میز عسلی و جلو مبلی از نظر طرح، ساخت و نوع مبلمانی که برای آن در نظر گرفته می شود، به سه دسته کلی تقسیم بندی می شود. این سه دسته کلی عبارت اند از:

  1. میز عسلی و جلو مبلی استیل (سلطنتی) 
  2.  میز عسلی و جلو مبلی مدرن
  3. میز عسلی تاشو   

     در ادامه به تشرح هر کدام از این دسته ها که معمولا از جنس چوب هستند، می پردازیم.                                               

   ۱- میز عسلی و جلو مبلی استیل (سلطنتی) :

 این نوع میز عسلی و جلو مبلی به منظور استفاده با مبلمان استیل (سلطنتی) طراحی و ساخته می شوند. اغلب این میزها از دو جزء پایه چوبی و صفحه شیشه ای تشکیل می شوند. پایه این نوع منبت کاری شده هستند و نقوش این منبت ها با نقوش منبت مبلمان استیلی که برای آنها در نظر گرفته شده یکسان یا هماهنگ است.

 

میز عسلی و جلو مبلی استیل

           میز عسلی و جلو مبلی استیل

همانطور که بیان شد، جنس پایه ها اغلب چوبی می باشند که می توانند چوب گردو، چوب راش، چوب روسی و …… باشند. یک قطعه شیشه ای نسبتا ضخیم به عنوان صفحه بر روی این پایه ها قرار می گیرد. البته ممکن است که جنس پایه ها از فلز نیز باشد که کمتر این انتخاب صورت می پذیرد و برای مبلمان استیل از عسلی های پایه چوبی و صفحه شیشه ای استفاده می گردد.

 ۲-میز عسلی و جلو مبلی مدرن:

این نوع میز عسلی و جلو مبلی به منظور استفاده با مبلمان راحتی به کار می روند که این دسته خود به دو زیر دسته دیگر تقسیم بندی می شوند که در ادامه به معرفی این موارد می پردازیم.                                                                             

  1.  میز عسلی و جلو مبلی چوبی کلاسیک 
  2. میز عسلی و جلو مبلی چوبی فانتزی (مدرن)                                                                                                     

 ۲-۱- میز عسلی و جلو مبلی چوبی کلاسیک:

همانطور که گفته شد، این نوع عسلی ها به منظور ست کردن با مبلمان راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. این عسلی ها به این دلیل کلاسیک نامگذاری شده اند که طراحی آنها ساده و عاری از طرح های خاص و فانتزی است. این امر سبب شده که این مدل ها در عین سادگی، زیبا و جذاب باشند. در رنگ آمیزی این مدل ها اغلب از رنگ های ساده مانند سفید، ونگه و گردویی ( رنگ طبیعی چوب) استفاده می شود که این موضوع باعث می شود ظاهر کلاسیک محصول حفظ شود و جذابیت داشته باشد.

 

میز عسلی و جلو مبلی چوبی کلاسیک مدل مستطیل ساده2

     میز عسلی و جلو مبلی کلاسیک 

جنس پایه در این دسته از میزها اغلب از چوب های خراطی شده و یا صفحات MDF می باشد. در ایجاد طرح بر روی پایه های میز عسلی و جلو مبلی چوبی کلاسیک از منبت استفاده نمی شود و اغلب بر روی این پایه ها خطوط و بر آمدگی های افقی ساده ای به وسیله دستگاه خراطی ایجاد می شود. 

جنس صفحه این دسته از صفحات MDF می باشد که ممکن است به وسیله دستگاه CNC نقوشی بر روی آنها هک شود و سپس با رنگ های پوششی و یا به وسیله دستگاه پرس وکیوم روکش و رنگ آمیزی شوند.

۲-۲-میز عسلی و جلو مبلی چوبی فانتزی (مدرن):

میز عسلی و جلو مبلی فانتزی که مدرن نیز نامیده می شود، از نظر نوع مصالحی که در ساخت آنها بکار می رود به مدل های کلاسیک تشابه دارند. یعنی همانند مدل های کلاسیک، جنس پایه ها از چوب خراطی شده هستند و صفحه هم از جنس MDF می باشد. نوع چوبی که در ساخت پایه ها مورد استفاده قرار می گیرند اغلب از جنس چوب راش، چوب گردو، چوب روسی و…. باشند.

 

میز عسلی و جلو مبلی مدل شاپرک1

   میز عسلی و جلو مبلی فانتزی

تفاوت این عسلی ها فانتری با مدل های کلاسیک این است که طراحی مدل های فانتزی معمولا مدرن تر و خاص تر از مدل ها کلاسیک است. یکی از روش هایی که در طراحی میز عسلی و جلو مبلی های فانتزی (مدرن) مورد استفاده قرار می گیرد، هنر طراحی فیگوراتیو است. طراحی فیگوراتیو به هنری در طراحی گفته می شود که شمایل طرح از موجودات طبیعت الهام گرفته می شود. رنگ آمیزی در مدل های فانتزی با مدل ها کلاسیک متفاوت است و معمولا از رنگ های شادتر و با تنوع بیشتری برای رنگ آمیزی مدل های فانتزی استفاده می شود.

۳- میز عسلی تاشو:

با توجه به کمبود فضا در منازل آپارتمانی، امروزه طراحی وسایل دکوراسیون منزل به شکلی صورت می پذیرد که از فضای موجود به بهترین نحو ممکن استفاده شود. به عنوان مثال طراحان همواره تلاش می کنند که وسایل دکوراسیون اینگونه منازل آپارتمانی را به صورت چند کاربرده طراحی کنند. مثل کاناپه هایی که با تختخواب تبدیل می شوند و وسایلی از این دست. در این میان بخشی از وسایل نیز به صورت تاشو طراحی می شوند. طراحی و استفاده از وسایل تاشو می تواند تا حد زیادی مشکل کمبود جا در منازل آپارتمانی راحل کند از آنجا که این وسایل در زمان هایی که به آنها نیازی نیست، تا شده و فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند.

همانطور که گفته شد یکی از اجزاء جدایی ناپذیر مبلمان خانگی، میز عسلی و جلو مبلی است. این میزها همچنین فضای مفید زیادی را از مرکز پذیرایی منازل اشغال می کنند. از این رو با طراحی و مورد استفاده قرار دادن میز عسلی تاشو می توان تا حد زیادی از اشغال بیهوده فضای پذیرایی در زمان هایی که به عسلی نیاز نداریم، جلوگیری نمود به اینصورت که در هنگام عدم استفاده، میز عسلی تاشو به حالت بسته درآمده و بر روی پایه هایی که برای آنها تعبیه شده است قرار می گیرند. میز عسلی تاشو می تواند ظاهری کلاسیک و یا فانتزی و مدرن داشته باشد که بسته به سلیقه و دکوراسیون منزل استفاده کننده می تواند تغییر کند.

 

میز عسلی تاشو

             میز عسلی تاشو

میز عسلی تاشو معمولا از یک پایه فلزی و یا چوبی تشکیل شده که عسلی ها در حالت بسته بر روی آن قرار می گیرند. هر کدام از عسلی ها از یک پایه فلزی ( یا چوبی) تاشو و یک صفحه معمولا از جنس MDF ساخته می شوند. تنوع طرح در میز عسلی تاشو معمولا مختص به صفحه MDF آن می شود که ممکن است بر روی آن به وسیله دستگاه CNC طرح هایی حکاکی شود و یا این صفحات MDF در اشکال هندسی متنوعی برش داده شوند.

استحکام و دوام انواع میز عسلی و جلو مبلی:

استحکام و دوام میز عسلی و جلو مبلی به موارد گوناگونی بستگی دارد که چهار مورد آنها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. اولین عامل موثر، جنس چوبی است که در ساخت میزها مورد استفاده قرار می گیرد. هر چوبی در طبیعت از درجه استحکام خاص خودش برخوردار است و بسته به نوع الیاف آن می تواند برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار گیرد.

دومین عامل موثر در استحکام میز عسلی و جلو مبلی به ضخامت صفحه و پایه های آن بر می گیرد. این امری  واضح است که هرچه ضخامت صفحه و قطر پایه ها بیشتر باشد، استحکام میز ها نیز بیشتر است.

سومین عمل موثر به نوع رنگ بکار رفته و روش رنگ آمیزی بر می گردد. برخی از رنگ ها (مانند رنگ های پلی ارتان) نسبت به عوامل محیطی مانند رطوبت، نور خورشید، خط خوردگی و …. ار مقاومت بالاتری نسبت به سایر رنگ ها برخوردارند. از این رو می توانند عامل تعیین کننده ای در دوام عسلی ها باشند.

جهارمین عامل موثر، نیروی انسانی مونتاژ کننده میز عسلی و جلو مبلی و تکنولوژی بکارگیری شده در کارگاه های تولیدی است. تولید کنندگانی که از نیروهای ماهرتر و دستگاهای مدرن تر استفاده می کنند، محصولاتی با کیفیت و با طول عمر بالا تولید می نمایند. به عنوان مثال تولید کنندگان می توانند کار خراطی پایه ها را به دو صورت دستی یا به وسیله دستگاه کپی تراش خراطی انجام دهند که مسلما تولید کنندگانی که از دستگاه کپی تراش خراطی استفاده می کنند، پایه هایی یکنواخت تر و متناسب تر از حالت خراطی دستی، تولید می کنند. همچنین در رنگ آمیزی میز عسلی و جلو مبلی نیز تولید کنندگان بزرگ معمولا از دستگاه پرس وکیوم استفاده می کنند که این امر سبب می شود رنگ میزها مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و خط و خش داشته باشند.

خرید اینترنتی انواع میز عسلی و جلو مبلی:

برای یک خرید اینترنتی مطمئن لازم است چهار شرط اساسی برقرار باشد. اولین شرط این است که ما بتوانیم از صحت و تعهد فروشگاه اینترنتی اطمینان حاصل کنیم. دومین شرط این است که مطمئن باشیم که محصولی با کیفیت و با قیمتی مناسب تر از سایر فروشگاه ها خریداری می کنیم. سومین شرط این است که بدانیم فروشگاه پشتیبانی های لازم و به موقع را به خریداران ارائه می نماید. شرط چهارم و آخرین آنها نیز این است که مطمئن باشیم محصولی را که در عکس مشاهده می کنیم و سفارش می دهیم با محصولی که در درب منزلمان دریافت می کنیم تفاوتی نداشته باشد.

فروشگاه اینترنتی هپی پر از اولین روز فعالیت خود همواره این چهار شرط را سرلوحه کار خود قرار داده و اطمینان دارد با اجرای این شروط می تواند رضایت مشتریان را کسب کند. هپی پر با ایجاد یک فضای رقابتی بین تولید کنندگان معتبر از سراسر کشور توانسته محصولاتی با کیفیت و با قیمت مناسب تهیه کند و به مشتریان خود در سراسر کشور ارسال نماید.

در فروشگاه اینترنتی هپی پر برای تهیه عکس محصولات از کمترین میزان ممکن جلوه ها بصری استفاده شده که این امر سبب شده که عکس محصولی که در سایت مشاهده می شود با محصولی که به درب منزل مشتری می رسد تفاوتی نداشته باشد.

فروشگاه اینترنتی هپی پر از زمان ثبت سفارش مشتری تا زمان تحویل سفارش به مشتری و اعلام رضایت وی از محصول به فروشگاه، با مشتری در ارتباط است تا بتواند دغدغه های وی را برطرف نماید و از رضایتمندی او نسبت به خدمتی که ارائه می کند اطمینان داشته باشد.